Szlak Piastowski

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

Możliwe wyjazdy na 2/3/4 dni

675 zł/os. – przy grupie od 44 uczestników + 3 osoby opieki
695 zł/os. – przy grupie od 40 uczestników + 3 osoby opieki
730 zł/os. – przy grupie od 35 uczestników + 2 osoby opieki

1. Dzień:
Wyjazd ze szkoły w godzinach porannych.
Kruszwica, zwiedzanie Mysiej Wieży – legenda o Popielu.
Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach.  Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 100 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20, z trwałych tworzyw, a niektóre fragmenty zrealizowane są
z materiałów identycznych jak obiekty oryginalne. Przejazd do hotelu.
Warsztaty taneczne. Obiadokolacja. Nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Poznania w formie gry terenowej.
Gra miejska, warsztaty i quizy z nagrodami – to poznanie  historii Wielkopolski w przyjemny i aktywny sposób. Początki państwa Polskiego na Ostrowie Tumskim.
Ostrów Tumski w Poznaniu to miejsce ważnych wydarzeń w historii Polski
i wiele już o nim wiadomo. Jednak pomimo licznych wykopalisk, wyspa ta kryje jeszcze wiele mrocznych tajemnic. W tym scenariuszu uczniowie wcielają się w rolę archeologów-poszukiwaczy, którzy za pomocą fragmentów kronik, relacji świadków, dawnej prasy
i legend odnajdują ważne miejsca i rozwiązują zagadki Ostrowa Tumskiego. Odnajdują legendarne kamienie, szukają grobu królewskiego czy położenia nieistniejących mostów. Gra toczy się w rywalizujących drużynach – liczą się nie tylko szybkie nogi, ale również spryt, logiczne myślenie i wprawne oko.
Obiad.
Po obiedzie  poznamy dawną codzienność Starego Miasta
W zgiełku Starego Rynku działo się wiele, to jakiś król przyjechał, ktoś wydał ucztę, plaga zebrała obfite żniwo albo jakiś awanturnik wszczął burdę w mieście siejąc niepokój.
W tym scenariuszu uczniowie dzielą się na grupy przybyszów i krok po kroku poznają życie w dawnym Poznaniu. Odnajdują domy znanych mieszczan, tworzą dekorację na ściany Ratusza, szukają kapsuł czasu, rozmawiają z mieszkańcami, by znaleźć zarówno te ważne jak i zapomniane miejsca. Jak zawsze liczy się szybkość, spryt i  kreatywność.
Kolacja. Wieczór filmowy. Nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie
Zajęcia edukacyjne w ramach Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Nadleśnictwa Konstantynowo
Obiad.
Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie. Biskupin to najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Powstał w miejscu dawnej osady obronnej z przełomu epoki brązu i żelaza, zamieszkałej przez ludność kultury łużyckiej. Dziś jest najsłynniejszym obiektem polskiej archeologii, a od 1994 r. także Pomnikiem Historii.
Możliwość przeprowadzenia zajęć np. samodzielnego lepienie w glinie, lub Tkactwo, Paciorki, Ozdoby – dające  możliwość samodzielnego wykonania prac.
Kolacja. Wieczór karaoke. Nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie.
Przejazd do Gniezna –  pierwszej stolicy Polski, zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, miejsca koronacji wielu polskich władców z wyjątkowym zabytkiem jakim są Drzwi Gnieźnieńskie.
Zwiedzanie Ostrowa Lednickiego: pozostałości grodu Mieszka I i Bolesława Chrobrego – ruiny Pallatium.
Obiad.
Lekcja edukacyjno-pokazowe Państwowej Straży Pożarnej (sytuacje kryzysowe np. pożar, wypadek, udzielanie pierwszej pomocy, prezentacja zawodu wraz ze sprzętem).
Kolacja. Dyskoteka. Nocleg.

5. Dzień:
Śniadanie. Pobranie suchego prowiantu na drogę.
Zamek w Gołuchowie to jedna z największych atrakcji Wielkopolski i jeden z najpiękniejszych zamków w całej Polsce. Stanowi on wspaniały przykład francuskiego renesansu i szczyci się niezwykłą historią.
Powrót do Warszawy.


Świadczenia zawarte w cenie:
•    Przejazd komfortowym autokarem dostosowanym do wielkości grupy
•    zakwaterowanie w hotelu **/*** w pokojach z łazienkami
•    wyżywienie 3 x dziennie(od obiadokolacji 1 dnia do śniadania + suchy prowiant ostatniego dnia)
•    ubezpieczenie NNW,
•    opieka pilota wycieczek.
•    Opieka przewodnika podczas zwiedzania

Dodatkowo płatne:
•    Bilety wstępu i lokalni przewodnicy (wg zaproponowanego programu ok 80 zł/os.)

PROGRAM RAMOWY, ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ MODYFIKACJI.

Inne wydatki:
•    Wydatki własne

Ceny  wycieczek na 2/3/4/5 dniowych

liczba osób –   5 dni/4 dni/3 dni/2 dni
44+3    675/495/365/210
40+3    695/530/380/220
35+2    730/565/405/245

Inne propozycje innych wycieczek w okolice Poznania

PAŁUKI:  Żnin – przejazd kolejką wąskotorową ze Żnina do Wenecji. Zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Największego tego typu skansenem na terenie Europy. Zamek.

Kórnik – W ciekawych wnętrzach zamku z XV znajduje się muzeum ze zbiorami mebli, obrazów, militariów oraz wyrobów ze srebra i złota. Zamek otaczają średniowieczne fosy i most, a także piękny park.

Rogalin –  Słynie z „rogalińskich” dębów – skupiska ponad 1100 pomników przyrody rosnących w parku przy pałacu – okazałej magnackiej rezydencji Raczyńskich.

Puszczykowo – to mała miejscowość letniskowa na lewym brzegu Warty u stóp zalesionych wzniesień morenowych. Znajduje się tu słynne muzeum „Pod Totemem” znanego polskiego podróżnika Arkadego Fidlera.

Rejs statkiem po Jeziorze Biskupińskim lub Gopło

Lekcja muzealna w Muzeum Początków Państwa Polskiego (Legendy Piastowskie, Życie i zwyczaje rycerskie).

Zwiedzanie Muzeum Ziemi Pałuckiej
Mogilno: Kościół gotycki, jednonawowy, z 1511 roku pw. Św. Jakuba Starszego. We wnętrzu kościoła 4 portale gotyckie i 2 rokokowe ołtarze boczne. W pobliżu kościoła farnego zespół pobenedyktyńskiego kościoła pw. Św. Jana Ewangelisty, z zabudowaniami klasztornymi. Obiekt ufundowany przez króla Bolesława Śmiałego , w roku 1065.
Strzelno – Kościół św. Trójcy z romańskimi kolumnami oraz romański Kościół św. Prokopa z gotycką wieżą.
Kruszwica – z tarasu na Mysiej Wieży roztacza się piękny widok na Gopło oraz okolicę. Kolegiata romańska św. Piotra i Pawła.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39