Smak Przygody – Kotlina Kłodzka

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

595 zł*/os. – przy grupie od 45 uczestników + 3 osoby opieki
625 zł*/os. – przy grupie od 40 uczestników + 3 osoby opieki
675 zł*/os. – przy grupie od 35 uczestników + 3 osoby opieki
Ceny imprez autokarowych dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45 uczestników kalkulujemy indywidualnie.

1. Dzień:
8.00 Wyjazd ze szkoły. Przejazd do Paczkowa. Gdzie jest Dom Kata? Co znaczy nazwa Paczków? Co ma wspólnego Paczków z Carcassonne? Jak funkcjonowało średniowieczne miasto? Te i inne informacje poznamy podczas wizyty w warowni z XIII w.
Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja, nocleg.
2. Dzień: AKTYWNIE W MASYWIE ŚNIEŻNIKA
Śniadanie. (My proponujemy wy wybieracie). TREKING – całodzienna piesza wycieczka: na trasie Wodospad Wilczki w Międzygórzu, sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na Iglicznej, spacer po Ogrodzie Bajek, Śnieżnik (1425 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Kotliny Kłodzkiej, Jaskinia Niedźwiedzia, czyli najpiękniejsza jaskinia w Polsce.
LUB ROWERY – Masyw Śnieżnika to idealne tereny do wycieczek rowerowych. Wytyczono tutaj wiele tras zarówno łatwych i rekreacyjnych, jak i trudniejszych dla zaawansowanych. Rowerem możemy wjechać łagodnymi trasami nawet na sam Śnieżnik, lub poznać okoliczne miejscowości i ich zabytki.  Obiadokolacja. Nocleg.
3. Dzień: GÓRY STOŁOWE Z ELEMENTAMI ORIENTEERINGU
Śniadanie.
Wędrówka wśród fantazyjnych skał i olbrzymich urwisk na Szczeliniec Wielki. Nasi uczestnicy, podzieleni na grupy, będą mieli po drodze zadania do wykonania i wskazówki do odnalezienia. Dobra zabawa i nauka geografii? Tu wszystko jest możliwe. Następnie Błędne Skały – zespół bloków skalnych tworzący malowniczy labirynt typu skalne miasto. To tu kręcono “Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Dzięki takiej formie zajęć uczniowie zdobędą umiejętności posługiwania się mapą i kompasem, poznają znaki topograficzne.    Obiadokolacja. Nocleg.
4. Dzień: ZIEMIA KŁODZKA PIESZO, ROWEREM, PONTONEM
Śniadanie.   RAFTING. Proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Spływ tym odcinkiem jest wyprawą wśród skał wysokich na kilkadziesiąt metrów, lasów schodzących do samej rzeki i między łąkami tak kolorowymi i pachnącymi że aż zapiera dech w piersi.
lub Szkolenie raftingowe: 1-godzina szkolenia z wypożyczeniem potrzebnego sprzętu
Spacer po Kudowie Zdrój.  Obiadokolacja. Nocleg.
5. Dzień:
8.00 Śniadanie, Wykwaterowanie. wizyta w kopalni złota w Złotym Stoku. Zwiedzanie Kopalni Złota: Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów oraz Mennicy. (Istnieje możliwość zmiany programu i zwiedzania Kopalni w formie gry fabularnej)
Wyjazd w drogę powrotną.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem (wideo, wc, klimatyzacja), zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, ubezpieczenie NNW, opieka pilota wycieczek.
Dodatkowo płatne: -bilety wstępu (wg wyboru), przewodnicy miejscowi 30 zł/os., wypożyczenie roweru 40 zł/dzień,  spływ pontonowy Przełomem Bardzkim od 15 do 35 zł/os., szkolenie raftingowe 55 zł.

Program ramowy – istnieje możliwość modyfikowania programu:

Propozycje wycieczek w okolicy:

Wambierzyce – Sanktuarium zwane Dolnośląską Jerozolimą – bazylika, Kalwaria z 74 kaplicami, ruchoma szopka której twórca w ciągu 28 lat wyrzeźbił ok. 800 figurek, znaczna ich część porusza się w rytm muzyki.
Kłodzko – gotycki most św. Jana – swoim wyglądem nawiązuje do słynnego praskiego mostu Karola. Starówka, Twierdza – najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce, ogromne bastiony i komnaty, chodniki minerskie i wspaniały widok na miasto.
WYCIECZKA W GÓRY SOWIE
Wejście na Wielką Sowę –  najwyższy szczyt Gór Sowich Wieża widokowa
na szczycie –  panorama gór Sowich Sztolnie Walimskie – zapraszamy Państwa do zwiedzenia jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczego obiektu militarnego na terenie Gór Sowich.
Skalne Miasto w Czechach – Czeski Adrspach prezentuje nam fantastyczne formy skalne, malowniczo wyrzeźbione przez naturę. Niektórym skałą wyobraźnia ludzka nadała nazwy: Zbójecka Brama, Kochankowie, Głowa Cukru i wiele innych. Wędrówkę wąwozami skalnymi pomiędzy ścianami sięgającymi 100 m wysokości urozmaici skalny wodospad  rejs tratwami przez górskie jezioro.
Kudowa Zdrój -Spacer po Parku Zdrojowym. Zwiedzanie Kaplicy Czaszek – jednej
z nielicznych w Europie – kaplica, której wystrój stanowią warstwowo ułożone czaszki
i piszczele ok. 3 tys. Ludzi.
Zamek Książ + Palmiarnia – Zwiedzanie Zamku Książ i Palmiarni w Lubiechowie
Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy.
Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”. Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe, które zostały przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem.
Dodatkowe koszty wycieczki bilety wstępu  27 zł., bilet ulg. 20 zł
Dodatkowe atrakcje w Kopalni Złota
LEŚNY PARK PRZYGODY
Do Państwa dyspozycji cztery drogi wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych. Każdy może sprawdzić swoje możliwości.Między niebem a ziemią, w pięknym lesie nad Złotym Potokiem, na terenie ponad 7 hektarów, znajdują się atrakcje zapewniające moc wyjątkowych wrażeń. To niepowtarzalny rodzaj napowietrznego trekingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne między drzewami takie jak: balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana, tyrolki – zjazdy na linie o łącznej długości 1050metrów
oraz wiele innych.
Ścieżka szkoleniowa i treningowa do Nordic Walkingu”
GRY INTEGRACYJNE Z FABUŁĄ (różne scenariusze)
ZWIEDZANIE KOPALNI ZŁOTA z podziemnym wodospadem nocą np. ze świeczkami lub pochodniami
PODZIEMNY SPŁYW ŁODZIĄ na odcinku 500 m (a jakbyście poczuli nieodpartą ochotę wyjść z łodzi i zwiedzić dalsze chodniki niedostępne dla ruchu turystycznego – to jest możliwe jak najbardziej)
ZWIEDZANIE EKSTREMALNE SZTOLNI EMANUEL ze zjazdem na linie 15 m głębokości szybem i jakby mało tego było brodzi się w niej po pas w wodzie (a to Ci dopiero przygoda) jednorazowo grupy tylko 10 osobowe
Zajęcia alpinistyczne jak wspinaczka po sztucznej ściance, tyrolki itp.
Płukanie złota (poczuj żyłkę prawdziwego poszukiwacza)

Ceny biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz atrakcji turystycznych.

Muzeum Sztolni Walimskich 13 zł, ulgowy 10 zł, Nocny 15 zł

Kudowa-Zdrój
Muzeum Zabawek 7zł, Muzeum Żaby – wstęp wolny, Kaplica Czaszek – Czermna –  3 zł
Skansen Kultury Ludowej – 7zł nor, 5 zł ulg, Park Dinozaurów  8,00 zł nor., 4 zł.
Dawne Rzemiosła 8,00 zł nor., 5,00 zł ulg. Aqua Park  od 10-14,00 zł/godz.
Szlak Ginących Zawodów 9,00 nor., 6,00 zł ulg.
Park Linowy 30-35,00 zł nor., 20-25,00 zł ulg.
Rancho Montana – Jazda konna  40,00 zł/godz.

Park Narodowy Gór Stołowych
Błędne Skały 6,00 zł nor, 3,00 zł  ulg
Szczeliniec 6,00 zł nor, 3,00  zł ulg

Kłodzko
Muzeum Ziemi Kłodzkiej 6,00 zł nor, 3,00 zł ulg
Twierdza Kłodzka 12,00 zł nor, 10,00 ulg,
Twierdza Kłodzka + labirynt 18,00 nor, 14,00 zł ulg
Podziemna Trasa Turystyczna 8,00 zł nor, 6,00 zł ulg

Międzygórze
Ogród bajek 6,00 zł nor, 4,00 ulg

Kletno
Jaskinia Niedźwiedzia  19-21,00*  zł nor, 14-16,00*  zł ulg
Kopalnia Uranu 12,00 zł nor., 10,00 zł ulg.

Złoty Stok
Kopalnia Złota 17,00 zł nor, 14,00 zł ulg

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39