Poznań i początki Państwa Polskiego

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień
Wyjazd z Torunia.
Biskupin – zwiedzanie najstarszej w Polsce w pełni zachowanej osady słowiańskiej sprzed 2600 lat, warsztaty – wyrób ozdób z paciorków, przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji.
Gniezno – Katedra Gnieźnieńska położona na Wzgórzu Lecha jest jednym z najważniejszych zabytków Gniezna oraz miejsce spoczynku św. Wojciecha. Gromadzi ona w swoich wnętrzach niezliczoną ilość dzieł sztuki, w tym jeden z najsłynniejszych zabytków epoki romańskiej – XII – wieczne Drzwi Gnieźnieńskie i XVII-wieczną srebrną trumnę z relikwiami św. Wojciecha.
Przejazd do hotelu/hostelu. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Poznana ok 4 godziny „1000 lat historii Poznania”, Komandoria, Środka, Ostrów Tumski z Katedrą, Stary Rynek z Ratuszem, Fara, Wzgórze Przemysła, Nowe Miasto, Plac Wolności, Dzielnica Cesarska.
Pobyt na MALTA SKI, centrum sportowe-rekreacyjne oferujące wiele atrakcji, zarówno w sezonie zimowym jak i letnim. To jest jak park rozrywki, w którym można znaleźć atrakcje dla dzieci jak i dla dorosłych. MALTA SKI to: Pontony na stoku, Letni Tor Saneczkowy, Mini Golf, Wypożyczalnia rowerów, darmowe Kino Letnie i place zabawa, a także atrakcyjne punkty gastronomiczne. Kolejka Górska Adrenaline.
Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Zwiedzanie do wyboru:
Ostrów Lednicki – wyspa położona na Jeziorze Lednickim – to jedno z najważniejszych miejsc w historii Polski. Za czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego – był jednym z głównych grodów administracyjnych i obronnych w Polsce.
Kruszwica kolebki Państwa Polskiego. Kruszwica to miejsce najstarszych pamiątek z legendarną Mysią Wieżą owianą czarem baśni i legend historycznych o Popielu i Piaście.
Możliwość rejsu statkiem po jeziorze Gopło.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– zakwaterowanie w pokojach z łazienkami
– wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje
– ubezpieczenie NNW
– opieka pilota i przewodnika
– transport autokarem dostosowanym do wielkości grupy
Dodatkowo płatne: bilety wstępu, miejscowi przewodnicy.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39