Kotlina Kłodzka

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

580* zł/os. – przy grupie od 45 uczestników + 3 osoby opieki
610* zł/os. – przy grupie od 40 uczestników + 3 osoby opieki
655* zł/os. – przy grupie od 35 uczestników + 3 osoby opieki
Ceny imprez autokarowych dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie.

1. Dzień:
7.00 Wyjazd z Warszawy. Przejazd do Paczkowa.
Gdzie jest Dom Kata, co znaczy Paczków, co ma wspólnego z Carcassonne, jak funkcjonowało średniowieczne miasto obronne – te i inne informacje poznasz podczas wizyty w granicznej warownii z XIII w. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie.
MASYW ŚNIEŻNIKA – wycieczka całodzienna, spacer do Wodospadu Wilczki w Międzygórzu wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na Iglicznej spacer po Ogrodzie Bajek, wejście na Śnieżnik (1425 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Kotliny Kłodzkiej. Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej – najpiękniejszej jaskini w Polsce. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień:
Park Narodowy Gór Stołowych – BŁĘDNE SKAŁY zespół bloków skalnych tworzący malowniczy labirynt typu skalne miasto. W Błędnych Skałach kręcono film „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.  Dla wytrwałych wejście na SZCZELINIEC lub spacer po Kudowie Zdrój, pieknym uzdrowisku + wizyta w Kaplicy Czaszek. Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień:
WYCIECZKA W GÓRY SOWIE
Wejście na Wielką Sowę –  najwyższy szczyt Gór Sowich Wieża widokowa na szczycie –  panorama gór Sowich Sztolnie Walimskie – zapraszamy Państwa do zwiedzenia jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczego obiektu militarnego na terenie Gór Sowich.

5. Dzień:
8.00 Śniadanie, Wykwaterowanie. wizyta w kopalni złota w Złotym Stoku.  W okresie rozkwitu górnictwa, w pierwszej połowie XVI wieku Złoty Stok był największym ośrodkiem wydobycia złota na Śląsku i znaczącym w Europie.  Zwiedzanie Kopalni Złota Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów oraz Mennicy. Wyjazd w drogę powrotną.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem (wideo, wc, klimatyzacja), zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, ubezpieczenie NNW, opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Bilety wstępu (zgodnie z załącznikiem), przewodnicy miejscowi 30 zł/os.
Zestaw słuchawek – 5 GBP/os. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Inne wydatki:
Wydatki własne.

Propozycje wycieczek:

Kłodzko – gotycki most św. Jana – swoim wyglądem nawiązuje do słynnego praskiego mostu Karola. STARÓWKA, TWIERDZA – najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce,  ogromne bastiony i komnaty, wspaniały widok na miasto.
Wambierzyce- Sanktuarium zwane Dolnośląską Jerozolimą – bazylika, Kalwaria z 74 kaplicami, ruchoma szopka której twórca w ciągu 28 lat wyrzeźbił ok. 800 figurek, znaczna ich część porusza się w rytm muzyki.

Skalnego Miasta w Czechach
Czeski Adrspach prezentuje nam fantastyczne formy skalne, malowniczo wyrzeźbione przez naturę. Niektórym skałą wyobraźnia ludzka nadała nazwy: Zbójecka Brama, Kochankowie, Głowa Cukru i wiele innych. Wędrówkę wąwozami skalnymi pomiędzy ścianami sięgającymi 100 m wysokości urozmaici skalny wodospad  rejs tratwami przez górskie jezioro.
Kudowa Zdrój Spacer po Parku Zdrojowym. Zwiedzanie Kaplicy Czaszek – jednej
z nielicznych w Europie – kaplica, której wystrój stanowią warstwowo ułożone czaszki
i piszczele ok. 3 tys. Ludzi.

Dodatkowe atrakcje w Kopalni Złota
LEŚNY PARK PRZYGODY
Do Państwa dyspozycji cztery drogi wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych. Każdy może sprawdzić swoje możliwości.Między niebem a ziemią, w pięknym lesie nad Złotym Potokiem, na terenie ponad 7 hektarów, znajdują się atrakcje zapewniające moc wyjątkowych wrażeń. To niepowtarzalny rodzaj napowietrznego trekingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne między drzewami takie jak: balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana, tyrolki – zjazdy na linie o łącznej długości 1050metrów
oraz wiele innych. Ścieżka szkoleniowa i treningowa do Nordic Walkingu”
GRY INTEGRACYJNE Z FABUŁĄ (różne scenariusze)
ZWIEDZANIE KOPALNI ZŁOTA z podziemnym wodospadem nocą np. ze świeczkami lub pochodniami
PODZIEMNY SPŁYW ŁODZIĄ na odcinku 500 m (a jakbyście poczuli nieodpartą ochotę wyjść z łodzi i zwiedzić dalsze chodniki niedostępne dla ruchu turystycznego – to jest możliwe jak najbardziej)
ZWIEDZANIE EKSTREMALNE SZTOLNI EMANUEL ze zjazdem na linie 15 m głębokości szybem i jakby mało tego było brodzi się w niej po pas w wodzie (a to Ci dopiero przygoda) jednorazowo grupy tylko 10 osobowe
Zajęcia alpinistyczne jak wspinaczka po sztucznej ściance, tyrolki itp.
Płukanie złota (poczuj żyłkę prawdziwego poszukiwacza)

Zamek Książ + Palmiarnia
Zwiedzanie Zamku Książ i Palmiarni w Lubiechowie. Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”. Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe, które zostały przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe

Ceny biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz atrakcji turystycznych – 2013 r.

Muzeum Sztolni Walimskich 13 zł, ulgowy 10 zł, Nocny 15 zł

Kudowa-Zdrój
Muzeum Zabawek 7zł, Muzeum Żaby – wstęp wolny, Kaplica Czaszek – Czermna –  3 zł
Skansen Kultury Ludowej – 7zł nor, 5 zł ulg, Park Dinozaurów  8,00 zł nor., 4 zł.
Dawne Rzemiosła 8,00 zł nor., 5,00 zł ulg. Aqua Park  od 10-14,00 zł/godz.
Szlak Ginących Zawodów 9,00 nor., 6,00 zł ulg.
Park Linowy 30-35,00 zł nor., 20-25,00 zł ulg.
Rancho Montana – Jazda konna  40,00 zł/godz.

Park Narodowy Gór Stołowych
Błędne Skały 6,00 zł nor, 3,00 zł  ulg
Szczeliniec 6,00 zł nor, 3,00  zł ulg

Kłodzko
Muzeum Ziemi Kłodzkiej 6,00 zł nor, 3,00 zł ulg
Twierdza Kłodzka 12,00 zł nor, 10,00 ulg,
Twierdza Kłodzka + labirynt 18,00 nor, 14,00 zł ulg
Podziemna Trasa Turystyczna 8,00 zł nor, 6,00 zł ulg

Międzygórze
Ogród bajek 6,00 zł nor, 4,00 ulg

Kletno
Jaskinia Niedźwiedzia  19-21,00*  zł nor, 14-16,00*  zł ulg
Kopalnia Uranu 12,00 zł nor., 10,00 zł ulg.

Złoty Stok
Kopalnia Złota 17,00 zł nor, 14,00 zł ulg

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39