Kotlina Kłodzka

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
7.00 Wyjazd z Warszawy. Przejazd do Paczkowa.
Gdzie jest Dom Kata, co znaczy Paczków, co ma wspólnego z Carcassonne, jak funkcjonowało średniowieczne miasto obronne – te i inne informacje poznasz podczas wizyty w granicznej warownii z XIII w. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie.
MASYW ŚNIEŻNIKA – wycieczka całodzienna, spacer do Wodospadu Wilczki w Międzygórzu wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na Iglicznej spacer po Ogrodzie Bajek, wejście na Śnieżnik (1425 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Kotliny Kłodzkiej. Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej – najpiękniejszej jaskini w Polsce. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień:
Park Narodowy Gór Stołowych – BŁĘDNE SKAŁY zespół bloków skalnych tworzący malowniczy labirynt typu skalne miasto. W Błędnych Skałach kręcono film „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.  Dla wytrwałych wejście na SZCZELINIEC lub spacer po Kudowie Zdrój, pięknym uzdrowisku + wizyta w Kaplicy Czaszek. Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień:
WYCIECZKA W GÓRY SOWIE
Wejście na Wielką Sowę –  najwyższy szczyt Gór Sowich Wieża widokowa na szczycie –  panorama gór Sowich Sztolnie Walimskie – zapraszamy Państwa do zwiedzenia jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczego obiektu militarnego na terenie Gór Sowich.

5. Dzień:
8.00 Śniadanie. Wykwaterowanie. wizyta w kopalni złota w Złotym Stoku. W okresie rozkwitu górnictwa, w pierwszej połowie XVI wieku Złoty Stok był największym ośrodkiem wydobycia złota na Śląsku i znaczącym w Europie.  Zwiedzanie Kopalni Złota Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów oraz Mennicy. Wyjazd w drogę powrotną.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem (wideo, wc, klimatyzacja), zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, ubezpieczenie NNW, opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Bilety wstępu, przewodnicy miejscowi 30 zł/os.
Zestaw słuchawek – 5 GBP/os. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Inne wydatki:
Wydatki własne.

Propozycje wycieczek:

Kłodzko – gotycki most św. Jana – swoim wyglądem nawiązuje do słynnego praskiego mostu Karola. STARÓWKA, TWIERDZA – najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce,  ogromne bastiony i komnaty, wspaniały widok na miasto.
Wambierzyce- Sanktuarium zwane Dolnośląską Jerozolimą – bazylika, Kalwaria z 74 kaplicami, ruchoma szopka której twórca w ciągu 28 lat wyrzeźbił ok. 800 figurek, znaczna ich część porusza się w rytm muzyki.

Skalnego Miasta w Czechach
Czeski Adrspach prezentuje nam fantastyczne formy skalne, malowniczo wyrzeźbione przez naturę. Niektórym skałą wyobraźnia ludzka nadała nazwy: Zbójecka Brama, Kochankowie, Głowa Cukru i wiele innych. Wędrówkę wąwozami skalnymi pomiędzy ścianami sięgającymi 100 m wysokości urozmaici skalny wodospad  rejs tratwami przez górskie jezioro.
Kudowa Zdrój Spacer po Parku Zdrojowym. Zwiedzanie Kaplicy Czaszek – jednej
z nielicznych w Europie – kaplica, której wystrój stanowią warstwowo ułożone czaszki
i piszczele ok. 3 tys. Ludzi.

Dodatkowe atrakcje w Kopalni Złota
LEŚNY PARK PRZYGODY
Do Państwa dyspozycji cztery drogi wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych. Każdy może sprawdzić swoje możliwości.Między niebem a ziemią, w pięknym lesie nad Złotym Potokiem, na terenie ponad 7 hektarów, znajdują się atrakcje zapewniające moc wyjątkowych wrażeń. To niepowtarzalny rodzaj napowietrznego trekingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne między drzewami takie jak: balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana, tyrolki – zjazdy na linie o łącznej długości 1050metrów
oraz wiele innych. Ścieżka szkoleniowa i treningowa do Nordic Walkingu”
GRY INTEGRACYJNE Z FABUŁĄ (różne scenariusze)
ZWIEDZANIE KOPALNI ZŁOTA z podziemnym wodospadem nocą np. ze świeczkami lub pochodniami
PODZIEMNY SPŁYW ŁODZIĄ na odcinku 500 m (a jakbyście poczuli nieodpartą ochotę wyjść z łodzi i zwiedzić dalsze chodniki niedostępne dla ruchu turystycznego – to jest możliwe jak najbardziej)
ZWIEDZANIE EKSTREMALNE SZTOLNI EMANUEL ze zjazdem na linie 15 m głębokości szybem i jakby mało tego było brodzi się w niej po pas w wodzie (a to Ci dopiero przygoda) jednorazowo grupy tylko 10 osobowe
Zajęcia alpinistyczne jak wspinaczka po sztucznej ściance, tyrolki itp.
Płukanie złota (poczuj żyłkę prawdziwego poszukiwacza)

Zamek Książ + Palmiarnia
Zwiedzanie Zamku Książ i Palmiarni w Lubiechowie. Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”. Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe, które zostały przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39