Karkonosze

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
8.00 Wyjazd.
Przejazd do Szklarskiej Poręby. Muzeum Ziemi, Wodospad Szklarki, wizyta w Chacie Walońskiej, prelekcja „Skarby Gór”, Obrzęd Waloński. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie.
Zwiedzanie Karpacza: Świątynia Vang, Skocznia Orlinek, Muzeum Sportu i Turystyki,
lub wyjście w góry na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę (1603 m n.p.m.) – wjazd na Kopę, przejście pieszo do Obserwatorium. Zejście trasą turystyczną (trasa spaceru dostosowana do umiejętności grupy). Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie.
Wycieczka na Zamek Chojnik (Zbójecka Grota). Zamek usytuowany  na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko. Jelenia Góra – spacer po mieście – zabytkowy Rynek, Kościół Łaski.
Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie.
Kowary –  niesamowity, ciągle rozbudowywany Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska,
lub wizyta w Kowarskich Sztolniach, (W towarzystwie przewodnika podążycie tajemniczą i magiczną ścieżką odkrycia przez XII-wiecznych Gwarków – Walonów rud żelaza i innych cennych kruszców. Usłyszycie także przez długie lata ściśle tajną historię uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce. Zobaczycie bogactwo ekspozycji związanych zarówno z geologią Sudetów jak i górniczymi technikami wydobycia. Odkrywców, chcących zgłębić wszystkie tajemnice, które czekają na Was w Sztolni Poszukiwawczej Rudy Uranowej w Kowarach k. Karpacza, zapraszamy w podziemia.
Wyjazd w drogę powrotną.

Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem (wideo, wc, klimatyzacja), zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, ubezpieczenie NNW, opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
przewodnicy miejscowi 30 zł/os.
Bilety wstępu:
Kowary Park Miniatur: młodzież 15zł, dorosli18 zł
Kowarskich Sztolniach: młodzież 16 zł
Szklarska Poręba 12 zł
Karpacz, Świątynia Vang młodzież 5 zł. Dorośli 8 zł, muzeum sportu i turystyki 5 zł,
wjazd na Kope 20 zł.
Jelenia Góra: Zamek Chojnik 6 zł (bilet do KPN i wstęp na zamek), kościół łaski 4 zł
Zestaw słuchawek – 5 GBP/os. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Inne wydatki:
Wydatki własne.

Propozycje wycieczek:

PRAGA
Śniadanie, wyjazd do Pragi, zwiedzanie miasta – Hradczany, Loreta, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Mała Strana, Most Karola, uliczki Starego Miasta, Ratusz Staromiejski, Rynek, Zegar Orloj XV w., Vaclavskie Namiesti.

SKALNE MIASTO
Przejazd do SKALNEGO MIASTA ADRSPACH Przepiękne, unikalne Skalne Miasto. Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę. 100-metrowe skalne ściany sprawiają monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko, gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami.

DREZNO
Zwiedzanie: Galeria Obrazów, Zwinger, Tarasy Bruhla, Skarbiec Drezdeński, Zamek, Muzeum Porcelany.

SAKSONIA SZWAJCARSKA
Zwiedzanie: Twierdza Konigstein, Rezerwat Skał Piaskowcowych Bastei, Zamek Stolpen (Hrabina Cosel)

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39