Góry świętokrzyskie – Kraina Czarownic

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
8.00 Wyjazd z Warszawy.
Zwiedzanie Krzemionek Opatowskich, najlepiej zachowanej w Europie kopalnia krzemienia pasiastego z okresu 3500-1600 r. p.n.e. Podziemne trasy turystyczne, oraz wioska neolityczna z warsztatami archeologicznymi. Następnie przejazd do Ćmielowa do jednej z najstarszych polskich fabryk porcelany. Jej produkty eksportowane były na cały świat i do prawie wszystkich dworów królewskich. Wizyta w Żywym Muzeum Porcelany.
Możliwość udziału w warsztatach ceramicznych – płatne dodatkowo.
Lub JURA PARKU w Bałtowie. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie. Wizyta w „Osadzie Średniowiecznej” w której można poznać rzeczywistość z okresu XII-XIV wieku, replika wioski słowiańskiej, bazującej na dziedzictwie kulturowym związanym z Górami Świętokrzyskimi. Wędrówka po Osadzie w towarzystwie osadowego gawędziarza lub czarownicą. Nauka czarowania, czyli warsztaty – Sam Wyczaruj coś z niczego!.  Czarownica pokaże, jak zrobić piękne ozdoby, kwiaty, przydatne w domu drobiazgi, ozdoby, biżuterię i wiele innych mając do dyspozycji papier, klej i to, co możemy znaleźć w swoim otoczeniu. Możliwe, po dodatkowym zamówieniu, interaktywne warsztaty: tkackie, garncarskie, wikliniarskie i obróbki drewna, zielarskie i średniowiecznych kulinariów, kowalstwa, bartnictwa i rymarstwa, lub zajęcia integracyjne – średniowieczne harce i psoty (strzelanie z łuku – pod okiem łucznika, dostosowane do wieku uczestników, wieloosobowe narty, przeciąganie liny, bieg na 3 nogi) koszt dodatkowych warsztatów 10 zł/os.
Jaskinia Raj – zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Uwaga – zwiedzanie możliwe tylko przy wcześniejszej rezerwacji wejścia. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie. Przejazd do Kielc. Muzeum Zabawek i Zabawy ,kilkanaście wystaw, lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną, wystawy interaktywne, na których młodzi odkrywcy historii zabawek mogą dotknąć eksponatów.
Lub “Podróż do wnętrza Ziemi” (zwiedzanie z przewodnikiem + kapsuła 5D zajęcia geoedukacyjne – np.” Kiedy Wulkan budzi się ze snu”, Skąd jesteś skało?”)
Powrót do Warszawy w godzinach popołudniowych.
PROGRAM RAMOWY istnieje możliwość modyfikowania programu

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem (wideo, wc, klimatyzacja), zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, wyżywienie 2 x dziennie, ubezpieczenie NNW, opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Bilety wstępu oraz przewodnicy miejscowi.
Ceny biletów wstępu:
Wizyta w Osadzie Średniowiecznej 18 zł, Krzemionki Opatowskie  12 zł
Wizyta w Żywym Muzeum Porcelany. 14 zł, Jaskinia Raj 17 zł, Pierwsze Centrum Neandertalczyka 9 zł, Muzeum Zabawek i Zabawy 5 zł
Dodatkowy opiekun 10 zł/os.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39