Dookoła Tatr

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
8.00 Wyjazd z Warszawy. Przejazd do Zakopanego. Spacer po stolicy Podhala: Skocznia narciarska, zakopiańska starówka czyli ulica Kościeliska, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Krupówki. Przejazd do Ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2-3. Dzień:
Śniadanie. Piesze wycieczki z przewodnikiem, trasy do wyboru:
Dolina Chochołowska i szlak papieski.Trasa wiedzie wygodną dolinną drogą. Na szlaku napotkamy różne ciekawostki przyrodnicze, będziemy mieli okazję podziwiać piękne krajobrazy i odpocząć w schronisku.
Dolina Kościeliska, która rozciąga się od regli do głównego grzbietu Tatr. Druga co do wielkości dolina w Tatrach Polskich.
Od Doliny Kościeliskiej prowadzi kilka mniejszych odgałęzień, między innymi Dolina Miętusia i Dolina Tomanowa. Podczas zwiedzania można podziwiać wspaniałe jaskinie, potoki,panoramy, wapienne skałki czy wywierzyska.
Dolina Białego Potoku jest jednym z najprzyjemniejszych miejsc na krótki i niewymagający spacer. Mimo, iż przez „prawdziwych” turystów omijana ze względu na łatwość i dostępność, zapewnia odwiedzającemu wiele atrakcji – szumiący, pienisty potok, wysokie, wapienne skały, dorodne lasy regla dolnego i górnego.
Hala Gąsienicowa, słynie z pięknych widoków roztaczających się z tego miejsca. Nad halą wznoszą się słynne szczyty najwyższych partii Tatr leżących po polskiej stronie: Świnica, Kościelec, Kozi Wierch, Granaty, Koszysta… Odpoczynek w Murowańcu.
Morskie Oko
Kasprowy Wierch – wjazd kolejką, zejście pieszo.
Górna stacja kolejki linowej oraz Obserwatorium Meteorologiczne to najwyżej położone budynki w Polsce.
Dolina Pięciu Stawów przez Dolinę Roztoki.Dolina Pięciu Stawów Polskich położona jest na terenie Tatr Wysokich i wchodzi w skład Tatrzańskiego Parku Narodowego, słynie z przepięknych krajobrazów. Dolinę otaczają wysokie szczyty, a w dole można podziwiać niesamowite jeziora.
Inne trasy do uzgodnienia.
Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie. Wyjazd na Słowację.
Program do wyboru przez grupę:

A. Demianowska Jaskinia Wolności, Aqua Park Tatralandia.
W programie: Jaskinia Wolności, jedna z największych i najpiękniejszych jaskiń Europy. Aquapark Tatralandia największy wodny areał zabawy
i relaksu na Słowacji. Leży w przepięknej scenerii gór. 11 basenów termalnych, z mnóstwem wodnych atrakcji: tory pływackie, wodna ściana wspinaczkowa, miejsca do siedzenia z masażem, łóżka wodne, grzybek wodny, rzygacze i prądy wodne, wodna huśtawka, siatkówka, koszykówka w wodzie, zjeżdżalnie.

B. SŁOWACKI RAJ niesamowite wędrówki skalnymi wąwozami.
Na szlaku znajdują się wiszące mostki, stalowe stopnie oraz drabinki. Część szlaków wiedzie wąwozami potoków oraz korytem rzeki.

C. Wędrówki po Spiszu .
Jaskinia bielańska, Levocza, Zamek Spiski.

D. Tatry Wyskokie – na Łomnicki Szczyt.
Wjazd kolejką gondolową z Tatrzańskiej Łomnicy do Skalnatego Plesa 1751 m n.p.m., skąd istnieje możliwość wyjazdu na Łomnicki Szczyt 2634 m n.p.m. lub wyciągiem krzesełkowym na Łomnickie Sedlo 2196 m n.p.m. Osoby, które nie decydują się na wjazd kolejkami mogą spacerować wokół jeziorka zachwycając się widokami.
Następnie z Łomnickiego Sedla spacer na Hrebienok 1285 m n.p.m.
odpoczynek w schronisku, dalej Wodospad Zimnej Wody i powrót
z Hrebienoka do Starego Smokovca kolejką szynowo-terenowa.

E. ORAWA
Zamek Orawski, wznoszący się na wysokiej skale zamek to jeden
z najpiękniejszych zamków na Słowacji.
Następnie z Orawy przenosimy się do krainy Janosika – Liptowa.
Demianowska Jaskinia Wolności.
Lub Dobszyńska Jaskinia Lodowa, można w niej zobaczyć wieczną szatę lodową, a grubość lodu sięga ponad 20m. Naciekająca przez lata woda, tworzy przepiękne formacje lodowe. Niska temperatura nawet w pełni lata utrzymuje się na poziomie -2ºC i pozwala utrzymać lód w przepięknych formach. Krutka wizyta w Liptowskim Mikulaszu – mieście Janosika.

5. Dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Wyjazd w drogę powrotna.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39