Arkadia Nieborów – z wizytą u Radziwiłłów

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

65 zł*/os. – przy grupie od 30 uczestników + 2 osoby opieki
60 zł*/os. – przy grupie od 60 uczestników + 4 osoby opieki

Nieborów – Pałac (Sień Główna, Mała Szatnia, Kredens, Sala Wenecka, Palarnia, Pokoje Księcia wraz z Kancelarią, Główna Klatka Schodowa, Sala Biała, Gabinet Żółty, Sypialnia Wojewody, Gabinet Zielony, Biblioteka, Mała Jadalnia, Salon Czerwony, Sypialnia Księstwa, Buduar, Gabinet Biblioteczny) i ogród francuski.

Arkadia – park w stylu angielskimi sentymentalno-romantyczny.
(Staw Arkadyjski, Świątynia Diany, Akwedukt, Dom Murgrabiego, Łuk Kamienny, Przybytek Arcykapłana, Grobowiec Złudzeń).

Wycieczka obejmuje zwiedzanie jednego z piękniejszych zespołów rezydencjonalnych w Polsce.

Nieborów – Pałac Radziwiłłów. Obecnie znajduje się tu muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII – XIX wieku, oparte na ocalałym wyposażeniu pałacu i jego kolekcjach (rzeźba, obrazy, grafika, meble, brązy, porcelana i szkło, srebra, zegary, tkaniny, zbiory biblioteczne), uzupełnione obiektami sztuki i rzemiosła artystycznego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Proponuje udział w zajęciach np.
Z wizytą u Książąt Radziwiłłów
Na zajęcia zapraszamy w szczególności tych, którzy ciekawi są w jaki sposób funkcjonowano na co dzień we wnętrzach pałacu nieborowskiego. Wędrówka po wnętrzach Pałacu będzie doskonałą okazją do poznania dokonań Radziwiłłów na polu artystycznym. Ciekawostki z życia domowników nieborowskiej rezydencji z pewnością przekonają uczestników zajęć, że byli to ludzie z krwi i kości. Poznamy ich namiętności, pasję a także przywary. Koszt 130 zł + bilety wstępu

Tajemnice Ogrodu Księżnej Heleny – Helena Radziwiłłowa to założycielka wspaniałego ogrodu angielskiego w Arkadii. Ta zacna dama na piaskach Mazowsza stworzyła fragment antycznego świata. Proponowana przez nas lekcja będzie opowieścią o budowlach, których już nie ma, odkrywaniem symboli masońskich, a także odczytywaniem inskrypcji ogrodowych – prowadzący odkryje przed uczestnikami tajemnice arkadyjskiego założenia. Koszt 130 zł + bilety wstępu(1zł)

Program polecany dla szkół gimnazjalnych.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem (barek, wideo, wc, klimatyzacja),
ubezpieczenie NNW,
opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Bilety wstępu oraz przewodnicy miejscowi.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39