PETERSBURG 7 dni

Przykład programu przy wyjeździe z Warszawy, możliwe wyjazdy z innych miast:

1. dzień

Przejazd do Litwy, następnie przejazd do hotelu w Daugavpils, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście.

2. dzień

Śniadanie, wcześnie rano wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Po drodze zwiedzanie Nowogrodu Wielkiego – jednego z najstarszych miast Rosji: doskonale ufortyfikowany Kreml, sobór Sofijski (najstarsza cerkiew Rosji z przepięknym ikonostasem). Przyjazd do hotelu w Sankt Petersburgu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja.

3. dzień

Śniadanie, zwiedzanie St. Petersburga z przewodnikiem m.in.: Ermitaż – dawny Pałac Zimowy władców Rosji, w którym na chwilę obecną skatalogowano ponad 3 mln. obiektów,

z których tylko niewielka część udostępniona jest zwiedzającym. Zobaczymy m.in. dzieła Leonarda da Vinci, Rembrandta, innych mistrzów z Włoch, Niderlandów, Anglii i Niemiec,

a także kolekcję sreber i carską karetę. Po południu dalsze zwiedzanie miasta: cerkiew i klasztor Smolny, gmachy Admiralicji i Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy (z zewnątrz), a także Cypel Wyspy Wasiliewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, obiadokolacja.

4. dzień

Śniadanie, ciąg dalszy zwiedzania z przewodnikiem: Plac i Sobór św. Izaaka, Plac Sztuki, Plac Puszkina, Twierdza Pietropawłowska z przepiękną Katedrą św. Piotra i Pawła, Krążownik „Aurora”, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec, rejs po rzekach i kanałach St. Petersburga obiadokolacja.

5. dzień

Śniadanie, przejazd do Peterhofu – byłej rezydencji carskiej – zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najbardziej atrakcyjne fontanny i kaskady, XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy z niezwykłymi fontannami nazywany jest Luwrem Wschodu. Powrót do Petersburga, obiadokolacja.

6. dzień

Śniadanie, a po nim przejazd do Carskiego Sioła miasta Puszkina: zwiedzanie rezydencji Katarzyny I ze słynną bursztynową komnatą oraz Salą Tronową, przejazd do Daugavpils, obiadokolacja.

7. dzień

Śniadanie, wyjazd do Warszawy. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Program ramowy, istnieje możliwość dostosowania do Państwa wymagań.

Świadczenia zawarte w cenie:

2 noclegi tranzytowe w Daugavpils w hotelu 2* lub 3* w pokojach 2- 3- osobowych,
4 noclegi w St. Petersburgu w hotelu 2* lub 3* w pokojach 2- 3- osobowych,
6 śniadań, 6 obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo),
przejazd autokarem klasy LUX (DVD, toaleta, barek),
opieka pilota na całej trasie oraz przewodnika w Petersburgu,
ubezpieczenie NNW (1.300 EUR) i KL (30.000 EUR) oraz bagażu (300 EUR).
Bilety wstępu: Ermitaż, Peterhof, Carskie Sioło, Sobór św. Izaaka.

Dodatkowo płatne:

Wizy do Rosji.

Cena zależy od terminu i ilości uczestników.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39