KRAJE BENELUXU 7 dni

Przykład programu przy wyjeździe z Warszawy, możliwe wyjazdy z innych miast:

1. dzień

Wyjazd z Warszawy ok 17:00. Przejazd przez Niemcy.

2. dzień

Rano przyjazd do stolicy Wielkiego Księstwa Luksemburg, gdzie warto zobaczyć Cosemates du Bock – barokowe umocnienia obronne wykute w skale, Plac Konstytucji, katedrę Notre Dame, Pałac Książęcy, malownicze przedmieścia Grund z ulicą de la Corniche zwaną najpiękniejszym „balkonem” Europy, Plac Armii z licznymi restauracjami i kawiarniami. Przejazd do Belgii na nocleg w okolicy Brukseli. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

3. dzień

Po śniadaniu przejazd do Brukseli – „Stolicy Europy”. Wizyta u znanego na całym świecie Manneken Pisa, czyli figurki chłopca z 1619 roku. Spacer po mieście i zwiedzanie Atomium – symbol Brukseli zbudowany z okazji EXPO w 1958 r. 103-metrowy model kryształu żelaza. Następnie Grand Place uznawany za najwspanialszy plac w Europie, z gotyckim ratuszem z XV wieku, zabytkowymi kamienicami oraz Domem Króla i Kościołem św. Mikołaja. Przejazd do Brugii – perły renesansu flamandzkiego – z romantycznym rejsem po kanałach tego świetnie zachowanego, średniowiecznego miasteczka. Zwiedzanie: Kościół Najświętszej Marii Panny, Bazylika Świętej Krwi, Wieża Belfort z XIII-wiecznymi sukiennicami. Przejazd do hotelu w okolicy Antwerpii, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień

Po śniadaniu przejazd do Antwerpii – drugiego co do wielkości miasta nad Skaldą. Zwiedzanie grote Markt z renesansowym ratuszem oraz fontanna Brabo, Steen – fragmenty XI w. fortyfikacji, XVI w. domy cechowe, Rynek Rękawiczek z największą gotycką katedrą w Belgii, Zielony Plac z pomnikiem Rubensa. Przejazd do Kinderdijk – niewielkiej miejscowości położonej nieco na uboczu, z dala od głównych dróg, między Rotterdamem i Dordrechtem. Około 1740 roku w Kinderdijk powstał zespół wiatraków, które przetrwały do dziś. Dzięki temu od roku 1997 miejsce to znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do centrum Rotterdamu. Zwiedzanie Monumentalny Ratusz – cudem ocalały mimo doszczętnie zbombardowanego w czasie wojny miasta, wieża widokowa Euromaszt – wjazd superszybką windą na wysokość 185 m, skąd będzie można obejrzeć panoramę miasta i największego portu na świecie. Spacer po centrum, które pretenduje do miana holenderskiego Manhattanu. Czas wolny. Możliwość zrobienia zakupów na Coolsingel – głównej ulicy handlowej z dużymi domami towarowymi (wśród nich najbardziej szykowny – Bijenkorf). Przejazd do hotelu w okolicy Amsterdamu, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień

Po śniadaniu wizyta w Delftach – jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast holenderskich. Spacer po zabytkowym centrum z licznymi sklepikami oferującymi słynną delfską porcelanę. Czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do centrum Hagi – siedziby rządu holenderskiego, spacer i zwiedzanie oficjalna rezydencja królewska, Zamek Binnenhof – siedziba parlamentu, Pałac Pokoju, w którym mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, starówka z kościołem św. Jakuba, Pałac Królewski. Przejazd do Scheveningen – najsłynniejszego holenderskiego kurortu nad Morzem Północnym. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolacje, nocleg.

6. dzień

Po śniadaniu przejazd do Amsterdamu – „Wenecji Północy”. Zwiedzanie Coster Diamonds – słynna szlifiernia diamentów, Plac Dam Pałac Królewski – dawny Ratusz, Pomnik Pamięci Ofiar II Wojny światowej. Spacer Dzielnicą Czerwonych Latarni, gdzie znajduje się dom Rembrandta oraz Rude Kerk – najstarszy kościół w mieście. Następnie malownicza dzielnica Jordaan – niegdyś najbiedniejsza dzielnica miasta Westerkerk – piękny, duży kościół z najwyższą wieżą w mieście, na którą warto się wspiąć by spojrzeć na całe centrum. Wizyta w muzeum Van Gogha oraz Rijksmuseum z kolekcją sztuki holenderskiej (m. in. Rembrandt, Veermer, Hals). Po południu rejs statkiem po kanałach – dawnych drogach komunikacji i transportu towarów, podczas którego zobaczymy urokliwe zakątki miasta. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7. dzień

Przyjazd do Warszawy około południa.

Istnieje możliwość zorganizowania noclegu tranzytowego w 1. Dniu (nocleg, kolacja i śniadanie). Koszt wyjazdu wzrośnie wtedy o 190 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

4 noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2- 3 osobowych z łazienkami,
4 śniadania, 4 obiadokolacje (napoje płatne dodatkowo),
przejazd autokarem z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem,
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
opieka pilota,
przewodnicy,
bilety wstępu.

Dodatkowo płatne:

rejsy statkami w Amsterdamie i Brugii.

Cena kalkulowana każdorazowo dla grupy, zależy od terminu i ilości uczestników.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39