Marrakesz

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

MAROKO DLA PRACOWNIKÓW SZKOŁY
5 DNI SAMOLOTEM
30.01. – 03.02.2019 (FERIE ZIMOWE)
* w cenie przelotu bagaż podręczny (1 sztuka)

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do Marrakeszu (07:20 – 11:20), zwiedzanie miasta, określanego mianem Perły Południa: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie. Przejazd do Casablanki – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do Rabatu, zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu w Rabacie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Meknes – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta Moulay Idriss, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do Volubillis. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Fezu, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, Wylot z Marrakeszu (12:00 – 17:50).

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przelot samolotem do i z Marrakeszu (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 210 zł/os.),
Komfortowy minibus/autokar według programu,
zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu pokoje 2-3 os. z łazienkami,
wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje (napoje płatne dodatkowo),
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
– bilety wstępów i przewodnicy miejscowi, napiwki – ok. 70 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39