Kuba

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 5500 zł/os.* – przy grupie min. 20 uczestników
* ceny imprez lotniczych z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych kalkulujemy indywidualnie dla każdej grupy

1. Dzień:
Zbiórka w Warszawie, Przylot na lotnisko w Hawanie lub Varadero, transfer do hotelu. Nocleg w hotelu.
2. Dzień:
Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd z hotelu do Kapitolu (bez zwiedzania), dalej całodniowe poznawanie wyjątkowej, pełnej kontrastów kolonialnej części miasta, starej Hawany, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj między innymi Plac Broni (najstarszy plac w mieście), Plac Katedralny, Stary Rynek i Plac San Francisco. W programie przewidziana jest również wizyta w Muzeum Rumu. Dalej zwiedzanie dzielnicy twierdzy El Morro, górującej nad wejściem do portu – największej fortyfikacji hiszpańskiej w Nowym Świecie. Lunch w typowej kubańskiej restauracji (fakultatywnie – ok. 10-15 CUC/os.). Po lunchu dalszy ciąg zwiedzania słynne Muzeum Ernesta Hemingway’a w San Francisco de Paula, Plac Rewolucji, spacer promenadą nadmorską, zakończoną rynkiem rękodzieła. Czas wolny z możliwością dokonania zakupu pamiątek. Nocleg w hotelu.
3. Dzień:
Śniadanie. Wyjazd do miasteczka Pinar del Río, gdzie przewidziana jest krótka wycieczka ze zwiedzaniem fabryki cygar. W czasie przejazdu na lunch do typowej kubańskiej restauracji będzie można podziwiać piękne krajobrazy Doliny Viñales, historycznej krainy uprawy tytoniu, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po lunchu (fakultatywnie – ok. 10-15 CUC/os.) wizyta w indiańskiej jaskini z rejsem statkiem po rzece podziemnej. Następnie przejazd do słynnego gigantycznego malowidła Mural de la Prehistoria, wykonanego w latach 60-tych na zlecenie Fidela Castro, a także chwila na zrobienie zdjęć na punkcie widokowym „Mirador Los Jasminez”. Powrót do Hawany, nocleg w hotelu.
4. Dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Cienfuegos. Po drodze zwiedzanie Parku Narodowego Montemar w Cienaga de Zapata. Wycieczkę rozpoczyna wizyta na farmie krokodyli, po zwiedzeniu której szybką łodzią przepływa się przez jezioro „Laguna Skarbów” do repliki wioski indiańskiej Guama. Po lunchu przejażdżka do Cienfuegos wpisanego na listę UNESCO, określanego mianem „Perły Południa”. W planie spacer po najciekawszych miejscach miasteczka, w tym m. in. Teatr Tomasa Terry i Park Jose Marti. W dalszej części dnia transfer do Topes de Collantes, Parku Narodowego położonego 800 m.n.p.m., w łańcuchu górskim Escombray, gdzie ukrywali się powstańcy Che Guevary. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
5. Dzień:
Śniadanie. Wyjazd samochodami terenowymi do Parku Narodowego Guanayara, gdzie zaplanowany jest spacer w górę strumienia do wodospadu „El Rocio”, gdzie będzie czas wolny na pływanie. W dalszej części dnia przejazd do Trynidadu – jest jednym z najlepiej zachowanych na świecie miasteczek kolonialnych i znajduje się na liście UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży w okolicy Trynidadu. Kolacja i nocleg.
6. Dzień:
Śniadanie. Wyjazd w stronę miasteczka Sancti Spiritu. Po drodze przystanek w punkcie widokowym Valle de Los Ingenios na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Zwiedzanie Sancti Spiritu, gdzie godne uwagi jest Muzeum Sztuki Kolonialnej i wiejski rynek, gdzie będzie można zrobić zakupy. Przejazd do Santa Clary – kolebki rewolucji kubańskiej. Obiad w restauracji, po którym rozpocznie się zwiedzanie miasteczka z głównym punktem programu Muzeum i Mauzoleum Che Guevary. Zakwaterowanie w hotelu w Santa Clara. Kolacja i nocleg.
7. Dzień:
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Warszawy.
8. Dzień:
Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.

________________________________________

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39