Bawaria i Oktoberfest

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1495* zł/os. – przy grupie od 40-45 uczestników

Dzień 1:  
6.00 Zbiórka i wyjazd z Warszawy. Przejazd do Salzburga, urokliwego miasto
u podnóży Alp kojarzące się z Mozartem, czekoladą Mozartkugel i zabytkami pamiętającymi czasy baroku. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Otoczona górami i łukiem rzeki Salzburska Starówka zajmuje zaledwie kilometr kwadratowy, ale już od 1997 roku figuruje na liście  zabytków UNESCO, zobaczymy Stare Miasto, ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, najstarszą i najpiękniejszą uliczkę miasta z Domem Mozarta, opactwo św. Piotra, romański kościół św. Ruprechta, Rezidenplatz, pomnik Mozarta, Twierdzę.
Jezioro Chiemsee – to największe bawarskie jezioro, zwane „Morzem Bawarskim“ – rejs statkiem – Opactwo benedyktynów na wyspie Frauenchiemsee otoczone pięknym krajobrazem Alp Bawarskich. Wyspa wznosi się 8 m nad poziomem jeziora. Około jedną trzecią powierzchni wyspy pokrywa klasztor. Mieszka tutaj dużo artystów u których można kupić ciekawe działa sztuki.
Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Wizyta stolicy Bawarii – Monachium, zwiedzanie Dzielnicy BMW
i Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na Olympiaturm, skąd rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto, następnie przejazd na Błonia Teresy, gdzie co roku odbywa się największe święto ludowe na świecie – OKTOBERFEST, uczestnictwo w Święcie Piwa, wejście do słynnego namiotu piwnego Löwenbräu Festzelt  i zabawa przy typowej bawarskiej strawie i dwóch kuflach litrowego piwa oraz korzystanie z atrakcji takich jak jarmark ludowy i wesołe miasteczko, czas wolny w rozbawionym mieście goszczącym miłośników zabawy z całego świata. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do leżącego u stóp najwyższego szczytu Niemiec – Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, spacer po zimowej stolicy Niemiec, parku zdrojowym
i po słynnej ulicy Ludwigstrasse, czas wolny w centrum największego niemieckiego kurortu alpejskiego, wizyta na Olimpijskim Stadionie Narciarskim, gdzie co roku 1 stycznia odbywa się noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni, następnie przejazd do jednego z najpiękniejszych zakątków Bawarii – Hohenschwangau, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein, zwiedzanie baśniowego, najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya, przy tworzeniu logo, spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Obiadokolacja. Nocleg.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39