Barcelona

Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed wylotem. Przelot (10:15 – 13:25) do Barcelony – stolicy Katalonii. Zwiedzanie miasta: spacer po Las Ramblas (reprezentacyjny tętniący życiem przez całą dobę bulwar). Barri Gotic (Dzielnica Gotycka; piękne wąskie alejki i historyczne budynki), Catedral de Barcelona (Katedra św. Eulalii), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2. Dzień:
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Barcelony (komunikacja miejska) – Miasto Gaudiego: Kościół Sagrada Familia (nadal w budowie; miejsce, które zachwyca symboliczną, bogatą architekturą i fantazyjnymi formami, wstęp płatny), Park Guel (pełen dziwacznych budowli, rzeźb i mozaik, wstęp płatny), Casa Milà, Casa Batlló (domy Gaudiego; „genialne, szalone, dziwaczne i falujące, wstęp płatny). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3. Dzień:
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania (komunikacja miejska): Montjuïc – miejskie wzgórze stanowiące w znacznej części przeznaczone dla barcelończyków tereny rekreacyjne: Poble Espanyol – Miasteczko Hiszpańskie, zespół 117 konstrukcji zaprojektowanych na wzór budynków, placów oraz ulic z różnych hiszpańskich miast w oryginalnych rozmiarach, Museu Nacional d’Art de Catalunya – Muzeum mieści się wewnątrz pałacu Palacio Nacional de Montjuïc zbudowanego na międzynarodową wystawę w 1929 roku, zamek (Castell de Montjuïc), stadion Olimpijski (Estadi Olímpic Lluís Companys). Następnie zwiedzanie Camp Nou (słynnego stadionu klubu piłkarskiego zwanego przez miejscowych fanów-Barça, wstęp płatny). Obiadokolacja, nocleg.
4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Figueres: wizyta w Teatro-Museu Dalí de Figueres (muzeum zaprojektowanym przez Salvadora Dali, znanego surrealisty, z 360 jego pracami). Jedno z trzech miejsc tzw. Trójkąta Dalí .Następnie przejazd i zwiedzanie Girony: Casas de Onyar (przepiękne widokowo domy nad rzeką Onyar z kolorowymi fasadami), Pont Eiffel (jednoprzęsłowy most z gęstą, kratownicą; dzieło Gustawa Eiffel‘a z 1876 r.) i dalej spacer po Barri Vell (jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii). Powrót do hotelu Obiadokolacja, nocleg.
5. Dzień :
Po śniadaniu. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tossa de Mar – starówka otoczona murami obronnymi z siedmioma wysokimi basztami z labiryntem brukowanych uliczek i bielone kamienne domy z XIII i XIV wieku, odpoczynek na malowniczej plaży, przejad na lotnisko. Przelot do Polski (16:20 – 19:30). Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przelot samolotem do i z Barcelony (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 210 zł/os.),
transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz podczas zwiedzania w dniu 1, 4 i 5.,
zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu pokoje 2-3 os. z łazienkami,
wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje (napoje płatne dodatkowo),
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne
– komunikacja miejska i bilety wstępów – od 60 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39