Balaton i Budapeszt

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

759*zł/os – przy grupie 47 osób

1 dzień:
Zbiórka o godzinie 07:00. Wyjazd w kierunku Węgier. Obiadokolacja, zakwaterowanie. Nocleg nad Balatonem.

2 dzień:
Śniadanie, całodzienna wycieczka po północnej części Balatonu: Miasteczko Tihany położone na półwyspie wcinającym się w głąb jeziora, następnie przejedziemy do Balatofured – znanego uzdrowiska. Czas wolny na zakup pamiątek. Po południu Szekesferhervar – pierwsza stolica Węgier – spacer zabytkowym centrum. Następnie wizyta w winnicy połączona z degustacją miejscowych wyrobów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Przejazd w południowe tereny Balatonu, gdzie znajduje się największe jezioro termalne Europy – Hewiz, którego dno wypełnione jest torfem wulkanicznym. Dotrzemy aż do wzgórz Kesztheley, u stóp którego wybija jedno z najsłynniejszych źródeł termalnych regionu. Jest to gejzer, którego krater tworzy jeziorko wypełnione ciepłą, lekko siarkową,
radioaktywną wodą o właściwościach leczniczych. Kąpiele i czas na odpoczynek. Tego dnia
zwiedzimy także pałac Festetics w Kesztheley, jeden z najpiękniejszych pałaców barokowych na Węgrzech, zwany „Małym Wersalem”. Następnie przejazd na nocleg do Budapesztu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Budy: przejazd mostem Małgorzaty na prawy brzeg miasta, Wzgórze Zamkowe – jest to najstarsza część miasta, wybudowana w stylu renesansowym i gotyckim. Kościół Macieja – kościół koronacyjny królów węgierskich, Baszty Rybackie – budowla z siedmioma romańskimi wieŜami, z której roztacza się wspaniały widok na pesztański brzeg Dunaju. Wjazd na Wzgórze Gellerta ze Statuą Wolności i Cytadelą, skąd podziwiać można najpiękniejszą panoramę Budapesztu, obiadokolacja w hotelu lub wieczór węgierski czyli kolacja z folklorem, tradycyjna kuchnia madziarska, muzyka węgierska z prezentacją folkloru oraz pokazami tańców węgierskich, nocleg.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39