Grecja

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

8 dni – 1795* zł/os. – przy grupie od 50-55 uczestników 7 noclegów
7 dni – 1455* zł/os. – przy grupie od 50-55 uczestników 6 noclegów

1. Dzień:
6.00 Wyjazd z Warszawy. Przejazd ok 1200 km.
Obiadokolacja. Nocleg tranzytowy.

2. Dzień: SALONIKI
Śniadanie.
Przejazd przez malownicze regiony półwyspu Bałkańskiego, przez Serbię i Macedonię.
Przejazd do Salonik, zwiedzanie miasta Biała Wieża, pomnika Aleksandra Wielkiego, Łuku Galeriusza z Rotondą, kościół Agia Sofia, kościół św. Dimitriosa, bazar. Przyjazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg .

3. Dzień: PLATAMOS DOLINA TEMPI – METEORY –
Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Egejskiego (panorama Olimpu).spacer po uroczej nadmorskiej miejscowości Platamos ( zamek Krzyżowców) z piekną panoramą. Następnie krótki postój w Dolinie Tempi- przejście wiszącym mostem do źródełka, w którym kąpała się Afrodyta.zwiedzanie kościółka św. Paraskevi – patronki chorób oczu. Przyjazd do Kalambaki. Zwiedzanie „klasztorów zawieszonych w chmurach”. Unikalny kompleks bizantyjskich klasztorów zbudowanych na wysokich skałach. (Uwaga! Obowiązuje odpowiedni strój, panie długie spódnice, panowie- długie spodnie). Przejazd do hotelu.
Obiadokolację i nocleg.

4. Dzień: CAŁODZIENNY REJS NA WYSPĘ SKIATHOS
Śniadanie.
Podczas rejsu podziwianie malowniczych krajobrazów mitologicznego Półwyspu Pelion i Wyspy Eubea, odpoczynek, relaks. Postój w stolicy wyspy- porcie Skiathos, zwiedzanie zabudowanego białymi domkami z niebieskimi okiennicami miasta, wizyta w kościele Agios Nickolaos, czas wolny na swobodny spacer po urokliwych zakątkach portu.  Dalszy rejs do jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie- Koukounaries-  ze złotym piaskiem skrzącym się w słońcu na skutek drobinek miki, otoczona lasem sosnowym. Czas wolny na odpoczynek na plaży, kąpiele w krystalicznej wodzie.
Obiadokolacja. Nocleg.

5. Dzień: ATENY
Śniadanie.
Przejazd i zwiedzanie stolicy Grecji – Ateny: Akropol ze Świątynią Nike Apteros, Partenon, teatr Dionizosa, Stadion Olimpijski, Plac Sintagma z Grobem Nieznanego Żołnierza.
Obiadokolacja. Nocleg.

6. Dzień: DELFI, TERMOPILE

Śniadanie, przejazd do Delf
W mieście które oznaczone było jako pępek starożytnego świata, wśród przepięknego górskiego krajobrazu i widoku na Zatokę Koryncką znajdują się Delfy (tam znajdowała się wyrocznia oraz centralny skarbiec całej antycznej Grecji). Zwiedzamy Świątynię Apollona, świątynię Ateny Pronia, amfiteatr, stadion, gimnazjum, skarbce, sanktuarium, źródło kastalskie i inne ciekawe wykopaliska.
Termopile – wąwóz – miejsce legendarnej bitwy, pomnik Leonidasa.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39