Szlak Piastowski

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Przejazd do Kruszwicy,zwiedzanie Mysiej Wieży,
rejs statkiem po Jeziorze Gopło.
Obiadokolacja. Nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie
Zwiedzanie Poznania w formie gry terenowej
Gra miejska, warsztaty i quizy z nagrodami – to poznanie historii Wielkopolski w przyjemny i aktywny sposób.
Początki państwa Polskiego na Ostrowie Tumskim
Ostrów Tumski w Poznaniu to miejsce ważnych wydarzeń w historii Polski i wiele już o nim wiadomo. Jednak pomimo licznych wykopalisk, wyspa ta kryje jeszcze wiele mrocznych tajemnic. W tym scenariuszu uczniowie wcielają się w rolę archeologów-poszukiwaczy, którzy za pomocą fragmentów kronik, relacji świadków, dawnej prasy i legend odnajdują ważne miejsca i rozwiązują zagadki Ostrowa Tumskiego. Odnajdują legendarne kamienie, szukają grobu królewskiego czy położenia nieistniejących mostów. Gra toczy się w rywalizujących drużynach – liczą się nie tylko szybkie nogi, ale również spryt, logiczne myślenie i wprawne oko.

Następnie po przerwie poznamy dawną codzienność Starego Miasta. W zgiełku Starego Rynku działo się wiele, to jakiś król przyjechał, ktoś wydał ucztę, plaga zebrała obfite żniwo albo jakiś awanturnik wszczął burdę w mieście siejąc niepokój. W tym scenariuszu uczniowie dzielą się na grupy przybyszów i krok po kroku poznają życie w dawnym Poznaniu. Odnajdują domy znanych mieszczan, tworzą dekorację na ściany Ratusza, szukają kapsuł czasu, rozmawiają z mieszkańcami, by znaleźć zarówno te ważne jak i zapomniane miejsca. Jak zawsze liczy się szybkość, spryt i  kreatywność.
Kolacja.  Nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie
Przejazd do Żnina – przejazd kolejką wąskotorową ze Żnina do Wenecji. Zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji.największego tego typu skansenem na terenie Europy.
Podróż kolejką w poszukiwaniu śladów Legend Pałuckich, zainicjowana znalezieniem „starej mapy”, a zwieńczona spotkaniem z „bajarzem”, który opowiada legendy o Mikołaju Nałęczu zwanym Krwawym Diabłem Weneckim. przy ruinach zamku w Wenecji.Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie.
Możliwość przeprowadzenia zajęć np. ”zajęć z garncarstwa” czyli samodzielnego lepienie w glinie, lub Tkactwo, Paciorki, Ozdoby – dające  możliwość samodzielnego wykonania prac.
Kolacja. Nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie.
Przejazd do Gniezna – zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej oraz Muzeum Państwa Polskiego.
Zwiedzanie Ostrowa Lednickiego: pozostałości grodu Mieszka I i Bolesława Chrobrego – ruiny Pallatium i kościoła…

Kolacja (może być w formie grilla).
Po kolacji możliwość przeprowadzenia zajęć rekreacyjnych.
Nocleg.

5. Dzień:
Śniadanie. Pobranie suchego prowiantu na drogę.
Strzelno – Wzgórze św. Wojciecha z rotundą św. Prokopa.
Lub Skansen Miniatur w Pobiedziskach położony jest na historycznym Szlaku Piastowskim w połowie drogi pomiędzy Gnieznem a Poznaniem
Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 100 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20, z trwałych tworzyw,
a niektóre fragmenty zrealizowane są z materiałów identycznych jak obiekty oryginalne.

Powrót do Warszawy ok. 18.00

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem
zakwaterowanie w pokojach z łazienkami
wyżywienie 3 x dziennie(od obiadokolacji 1 dnia do śniadania + suchy prowiant ostatniego dnia)
ubezpieczenie NNW,
opieka pilota wycieczek.
Opieka przewodnika podczas zwiedzania

Dodatkowo płatne:
Bilety wstępu .(wg zaproponowanego programu ok 110 zł/os.)
Zestaw słuchawek – 30 zł/os. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Inne wydatki:
Wydatki własne.

Propozycje innych wycieczek 1 dniowych w okolice Poznania

I. KÓRNIK, ROGALIN
Kórnik – W ciekawych wnętrzach zamku z XV znajduje się muzeum ze zbiorami mebli, obrazów, militariów oraz wyrobów ze srebra i złota. Zamek otaczają średniowieczne fosy i most, a także piękny park.
Rogalin –  Słynie z „rogalińskich” dębów – skupiska ponad 1100 pomników przyrody rosnących w parku przy pałacu – okazałej magnackiej rezydencji Raczyńskich.
Program – przejazd do Kórnika. Zwiedzanie: Słynnego zamku, po którym krąży Biała Dama…  Parku, w którym czeka na nią jeździec na białym koniu…
Przejazd do Rogalina, zwiedzanie Dębowego Parku – poznanie dębów Lecha, Czecha i Rusa oraz Ogrodu Francuskiego, a także Pałacu na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.

II. PUSZCZYKOWO
Puszczykowo – to mała miejscowość letniskowa na lewym brzegu Warty u stóp zalesionych wzniesień morenowych. Znajduje się tu słynne muzeum „Pod Totemem” znanego polskiego podróżnika Arkadego Fidlera
Program -Muzeum pod Totemem – Pracownia Literacka Arkadego Fidlera (rękopisy, książki, pamiątki z podróży). Muzeum Przyrodnicze w Jeziorach Wycieczka piesza w okolice Jeziora Góreckiego – jednego z najpiękniejszych i najgłębszych jezior Wielkopolskiego Parku Narodowego

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39