Propozycje programowe:
Zwiedzanie winnic:
Lubuscy winiarze osobiście oprowadzą gości po swoich winnicach, opowiedzą jak odbywa się produkcja wina i poczęstują naturalnymi produktami ze swoich winogron. Ci, którzy chcą poczuć namiastkę winnicy w swoim ogródku, będą mogli zakupić sadzonki winogron.
Degustacje win i miodów:
W klimatycznych winnicach i najznakomitszych gospodarstwach pszczelarskich będziemy delektować się winem poznając kompozycje smakowe i zapachowe z różnych odmian winogron oraz damy się zaskoczyć różnorodności smaków miodów spożywczych i pitnych. Będzie możliwe także zakupienie degustowanych produktów.
Zwiedzanie zabytków:
Podczas podróży odwiedzimy Zieloną Górę z jej zabytkową starówką, Palmiarnią oraz Muzeum Wina, w którym będziemy mogli przekonać się jak trudną sztuką jest produkcja dobrego trunku. Zobaczymy także skansen w Ochli, zaczarowane miejsce, gdzie znajdziemy wystawę sprzętu winiarskiego, winnicę, a także kopalnię wiedzy o pszczelarstwie.
Relaks w Parku Wodnym w Zielonej Górze: spa, centrum wellness, baseny, zjeżdżalnie, hydromasaże, ścianki wspinaczkowe i dzikie rzeki, restauracja H2O, siłownia i fitness.
A także wiele innych atrakcji do wyboru: przejażdżki konne lub zwiedzanie okolicy bryczkami ogniska i pikniku na wyspie z kapelą ludową połowy ryb możliwość przyrządzenia i spożycia złowionych ryb na miejscu. spływy kajakowe o różnym stopniu trudności
ZAPRASZAMY NA WYJAZDY Z UDZIAŁEM W FESTIWALACH REGIONALNYCH:
lipiec – udział w obchodach Święta Miodu, W programie festiwalu: pokazy odwirowywania miodu, jarmark pszczelarski i ogrodniczy, koncerty, zabiegi kosmetyczne z zastosowaniem produktów pszczelich, degustacje miodów oraz pieczywa regionalnego, konkursy oraz w małej gastronomii, niecodzienna oferta – dania miodne.
wrzesień – coroczne Winobranie w Zielonej Górze W czasie trwania festiwalu będzie można poznać najnowsze trendy w winiarstwie oraz spróbować regionalnych win i miodów. Proponujemy także: Nocny Bieg Bachusa, udział w jarmarku regionalnym, konkurs na najlepsze wino z województwa lubuskiego, zabawy taneczne i jazzowe noce. Kluczowym punktem Winobrania jest zawsze Korowód Winobraniowy (prawie godzinna wielobarwna parada!)
1 Dzień:
Wyjazd w godzinach rannych.
Krótkie zwiedzanie Zielonej Góry.Miasto znane jest z kultywowanych przez wiele wieków tradycji winiarskich o czym przypomina wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Wina i na Winnym Wzgórzu przy Palmiarni, winnicy położonej w centrum miasta.Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.
Obiadokolacja. Nocleg. (możliwość zorganizowania uroczystej kolacji z muzyką)
2 Dzień:
Śniadanie.
Udział w festiwalach regionalnych.
Lub Lubuska Przygoda – propozycja dla grup lubiących spędzać aktywnie czas, w programie:
– jazda konna lub bryczką przez rezerwat bociana czarnego starorzeczem Odry
– rejs po rzece Odrze do miejscowości „Stara Wieś”
– degustacja i biesiada w zabytkowej „Rybakówce” w winnicy
Alternatywą dla rejsu i jazdy konnej może być spływ kajakowy po rzece Odrze zwieńczony degustacją w winnicy.
Obiadokolacja. Nocleg.
3 Dzień:
Śniadanie.
Zwiedzanie winnic wraz z degustacją lokalnych trunków. Programy zwiedzania do wyboru:
1. degustacja wina, deska regionalnych przekąsek lub patera owoców z winnicy oraz zwiedzanie winnicy
2.degustacja 2 gatunków wina, deska przekąsek lub owoce, gorący poczęstunek, zwiedzanie winnicy
3. degustacja 3 gatunków wina , deska przekąsek lub owoce, gorący poczęstunek, deser winogronowy , zwiedzanie winnicy.
Powrót w godzinach wieczornych.
Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.
________________________________________