Malta

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 2595 zł/os.* – przy grupie 40 uczestników + 3 osoby opieki
od 2645 zł/os.* – przy grupie 30 uczestników + 2 osoby opieki
od 2845 zł/os.* – przy grupie 22 uczestników + 2 osoby opieki
*zakwaterowanie u rodzin
*zakwaterowanie w hotelu/hostelu + 250 zł/os.
*w cenie przelotu bagaż podręczny oraz bagaż główny
*cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych
*cena dla uczestników w wieku powyżej 17 lat + 150 zł/os. (przy zakwaterowaniu u rodzin)

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot bezpośredni na Maltę (05:00 – 08:05). Transfer do miejsca zakwaterowania, odpoczynek po podróży, spacer po okolicy, obiadokolacja. Nocleg

2. Dzień:
Śniadanie, przejazd do La Valletty – zwiedzanie stolicy Malty: Pałac Wielkich Mistrzów – była siedziby zakonu joannitów, przejście do katedry św. Pawła, spacer przez Górne Ogrody (Upper Barracca Gardens), z których rozciągają się wspaniałe widoki na port Grand Harbour oraz mury „Trójmiasta”. Zwiedzanie katedry Jana Chrzciciela oraz teatru Mandel. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie. Objazd Wyspy (Malta): Mosty, zwiedzanie miasta słynącej z jednej z trzech największych kopuł na świecie przykrywającej kościół Santa Maria Assunta. Przejazd do Rabatu, zwiedzanie największej atrakcji miasta – kościoła zbudowanego nad grotą, w której ukrywał się św. Paweł. Przejazd do Mdiny – starej stolicy Malty. Przejście średniowiecznymi uliczkami do katedry św. Piotra i Pawła, Pałacu Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Iguanez. Przejazd na klify Dingli. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie. Przeprawa promowa na wyspę Gozo. Zwiedzanie Ggantija – kamiennych świątyń megalitycznych sprzed 3000 lat, zaliczanych do najstarszych na świecie. Przejazd nad zatokę Xlendi, Przejazd do głównego miasta Victoria, nad którym góruje położona na wzgórzu cytadela, skąd roztacza się szeroki widok na miasto i okolice. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Śniadanie, przejazd autokarem do Paola, zwiedzanie megalitycznej świątyni w Tarxien. Przejazd do pięknie położonej wioski rybackiej Marsaxlokk, słynącej z kolorowych łodzi rybackich. Przejazd do miasta Cospicua – słynącego z murów obronnych, następnie Senglea – wizyta w porcie Grand Harbour, przejście do zabytkowej strażnicy „Vedette” z kamiennym uchem i okiem. Przejazd do Vittoriosy – pierwszej siedziby joannitów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6. Dzień:
Śniadanie, przejazd do południowo-zachodniej części wyspy bogatej w klify, groty i jaskinie. Dojazd do niewielkiej wioski rybackiej Wied iz-Zurrieq. Dla chętnych rejs łodzią, wzdłuż malowniczych klifów do Błękitnej Groty (Blue Grotto). Ściany wewnątrz groty są wielokolorowe, bogate w różnorodne minerały opalizują na zielono, fioletowo, pomarańczowo w połączeniu z kobaltowo-niebieską wodą. Rejs możliwy w zależności od pogody. Następnie przejazd do świątyń megalitycznych Hagar Qim oraz Mnajdra, liczących ok. 5 tysięcy lat. Następnie zabawa Laser Tag – gra polegają na oznaczaniu przeciwników z wykorzystaniem lasera, gra zachęca do aktywności fizycznej i współpracy zespołowej, obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień:
Śniadanie, całodzienna zabawa w Parku Wodnym Splash&Fun – zjeżdżalnie oraz wizyta w Parku Mediterraneo Marine Park Malta – pokazy delfinów, papug, lwów morskich. Obiadokolacja, nocleg.

8. Dzień:
Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski (08:35 – 11:30).

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą
ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem oraz opłaty lotniskowe (tylko bagaż podręczny; bagaż głowny)
– transfer autokarem lotnisko – zakwaterowanie – lotnisko, oraz podczas wycieczek od 3 do 7 dnia,
– zakwaterowanie – 7 noclegów u rodzin goszczących, lub w hotelu/hostelu (dopłata 250 zł/os.),
– wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Obowiązkowo dodatkowo płatne ok. 5 EUR/ os. :
– bilety na komunikację miejską 5 EUR/os (cena dla osób poniżej 18 lat).

Do wyboru, nieobowiązkowe dodatkowo płatne w EUR/ os.
– lista biletów wstępu (patrz tabela wstępów).

WYDATKI WŁASNE

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39