Drezno i Szwajcaria Saksońska

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 900 zł*/os. – przy grupie od 45 uczestników + 3 osoby opieki

* ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą w godzinach porannych. Wyjazd w kierunku Niemiec. Po drodze zwiedzanie zamku Stolpen (gdzie była wieziona hrabina Cosel). Przyjazd do Drezna w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Drezna. Altstadt (Stare Miasto): Fürstenzug (słynny porcelanowy, naścienny Orszak książęcy z polskimi akcentami), Stallhof (najstarszy plac turniejowy świata), Frauenkirche (dziś odbudowana, za czasów NRD ruina- pamiątka po bombardowaniach z czasów II wojny światowej), Residenzschloß (zamek rezydencyjny, w którym mieści się Grünes Gewölbe – Zielone Sklepienie, galeria sztuki), Zwinger (słynny rokokowy zespół pałacowy) z Galerią Starych Mistrzów (ze „Madonną Sykstyńską” – Rafaela Santi), Opera Sempera przy placu Teatralnym (miejsce prapremier najsłynniejszych oper), Kościół Dworski (Hofkirche, katolicka katedra zwana również „kościołem polskim”). Następnie most Augusta Mocnego, na Łabie, łączący Altstadt i Nestadt (Nowe Miasto): pomnik Złotego Jeźdźca (Goldener Reiter, symbol miasta), Pałac Japoński ,Königstraße (barokowa dzielnica wokół ulicy Królewskiej), kościół Trzech Króli (Dreikönigskirche), Hauptstrasse z aleją platanową, pasaż Kunsthof, historyczna hala targowa (Neustädter Markthalle). Dalej Taras Brühla (który wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Moritzburga: Pałac Moritzburg, zbudowany na sztucznej wysepce, na sztucznie założonym stawie. Pałac, klejnot baroku, ze wspaniałą sypialnią królewską, gdzie ok. 2 mln. kolorowych piór tworzy kompozycję z paradnym łożem polskiego króla Augusta Mocnego Wnętrza pałacu zdobią cenne, pozłacane skórzane tapety, oraz liczne myśliwskie trofea. Spacer po pałacowym parku: Bażanciarnia (Fasanenschlösschen),miniaturowy port z latarnią morską i molo. Następnie przejazd do Miśni (Meißen – kolebki Saksonii, słynącej z wyrobu porcelany). Tutaj powstała pierwsza europejska manufaktura porcelany. Spacer po wąskich uliczkach, pięknie odrestaurowanej starówki. Dalej późnogotycki zamek Albrechtsburg wraz z przylegającą do niego wspaniałą katedrą gotycką. Z góry zamkowej piękny widok na miasto i okolicę). Następnie zwiedzanie Manufaktury Porcelany (gdzie, można się przyglądać artystom, którzy wykonują prawdziwe dzieła sztuki z tego kruchego materiału i ręcznie malują wzory na porcelanowych serwisach). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4.Dzień
Po śniadaniu przejazd lub rejs statkiem do Pilnitz, Zwiedzanie, dawniej letniej rezydencji książąt, dziś dzielnicy Drezna: Pałac Pilnitz (w stylu japońskim, przebudowany w stylu barokowym, położony nad malowniczym brzegiem Łaby) Park pałacowy z Oranżerią, i ponad 200-letnim, najstarszym w Europie, drzewem kameliowym. Następnie przejazd przez Pirnę do Saksońskiej Szwajcarii. Dalej Bastei (niesamowita formacja skalnych 200 m iglic nad Łabą ) i twierdza Konigstein (nigdy nie zdobyta warownia wybudowanej na wysokiej, piaskowej skale). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5.Dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i powrót do Polski Po drodze zwiedzanie zamku Czocha. Zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem,
Zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu/hostelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Wstępy i przewodnicy miejscowi – od 30 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39